Dzień z rodzinami za nami!

W niedzielę 24 lipca pielgrzymi spędzili cały dzień z rodzinami, którzy przyjmują ich w domu. Do godziny 17.00 zagraniczni goście integrowali się, zwiedzali okolicę i wspólnie jedli obiad. W tym czasie nie zabrakło także Mszy Świętej, w której w zależności od parafii udział w niej brali zagraniczni pielgrzymi. Tuż potem wszyscy pielgrzymi i mieszkańcy rejonu Biała zebrali się w Parku Radziwiłła, aby uczestniczyć w ostatnich punktach programu w czasie wizyty gości, jakim były występy czterech zespołów: Face, Porozumienie, Full Power Spirit oraz TU/Mate.O.

Całość prowadził Mirek Kirczuk. Na początku głos zabrał zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska Adam Chodziński, a tuż po nim biskup białoruski oraz Ks. Marian Daniluk i Ks. Leszek Mućka. Między koncertami mogliśmy zobaczyć na telebimie sondę uliczną nagraną dwa miesiące przed ŚDM oraz krótkie relacje z każdego dnia wizyty zagranicznych osób. W parku nie zabrakło także starszych osób, którzy przyszli zobaczyć ostatni dzień ŚDM w rejonie Biała. Wszyscy bawili się do późnych godzin i zadowoleni udali się z rodzinami do domów. To był emocjonujący dzień dla wszystkich, jednak wszyscy żałują, że czas wizyty gości dobiega końca.