Koncert Kolęd w naszej parafii (reportaż)

04 stycznia 2015 r. 19 raz miał miejsce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej koncert kolęd w wykonaniu chóru młodzieżowego Schola Cantorum Misericordis Christi pod dyrekcją Pana dr. Piotra Karwowskiego , przy akompaniamencie Piotra Arseniuka. Chórzyści z typową sobie maestrią i lekkością wykonywali wyłącznie polskie kolędy. Uzupełnienie koncertu stanowiła poezja bożonarodzeniowa (ks.J Twardowskiego , M.Konopnickiej , W.Bąka) w wykonaniu najmłodszych chórzystów.
Jak zwykle licznie zgromadzona publiczność w dowód uznania nagrodziła młodych śpiewaków rzęsistą owacją na stojąco . Warto zaznaczyć , że od chwili poświęcenia kościoła ( 24.11.1966r.) , był to 100 koncert w Sanktuarium , zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Sakralnej. Cieszymy się , że koncerty kolęd w wykonaniu naszego chóru młodzieżowego stały się tradycją w naszej parafii i cieszą się coraz większą popularnością w naszym mieście i poza jego granicami.
Materiał wideo do obejrzenia poniżej: