“Biała dla Jezusa” (zobacz wideo i zdjęcia)

„”Biała dla Jezusa” (zobacz wideo i zdjęcia)

26 maja Biała Podlaska zadrżała w posadach. W bialskim amfiteatrze odbył się już po raz drugi Koncert Uwielbienia Boga „Biała dla Jezusa”, który zgromadził około 2 tysięcy ludzi. Wśród przybyłych mogliśmy zauważyć licznych duszpasterzy oraz Księdza biskupa Piotra Sawczuka. Tak jak rok temu znane wszystkim pieśni religijne wykonywał zespół Godzina Uwielbienia, który czasami wolniejszymi piosenkami dawał chwilę do refleksji, a czasami porywał cały tłum ludzi do tańca. Na scenie nie zabrakło również promocji Światowych Dni Młodzieży. Ks. Leszek Mućka – koordynator ŚDM rejonu Biała Podlaska wprowadził wszystkich w lipcowy klimat i przedstawił rejonowy program. Następnie mogliśmy usłyszeć hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni” na dźwięki, którego cały amfiteatr powstał z miejsc.

13288594_10206751490762445_2142250472_o

Liderzy rejonu Biała przedstawili obecnym newsy ŚDM i zaprosili zebranych do uczestnictwa w ostatnim DeoProfil, które odbędzie się 17 czerwca w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego o godzinie 19.00. W czasie koncertu każdy mógł odwiedzić różne stoiska z gadgetami do kupienia i punktami informacji. Mogliśmy zobaczyć również stanowisko ŚDM, w którym wolontariusze sprzedawali koszulki, torby i inne przedmioty związane z ŚDM. W Białej Podlaskiej na scenie mogliśmy gościć wybitną jazzową wokalistkę Ewę Urygę mającą na swoim koncie wiele nagród muzycznych. Końcową częścią programu była procesja z Najświętszym Sakramentem. Wolontariusze ŚDM i Biała dla Jezusa niosąc pochodnie podążali przed niosącym Pana Jezusa Ks. Leszkiem Mućką i wprowadzili go na scenę amfiteatru. Każdy klęcząc wsłuchiwał się w głos prowadzącego i w balladyczne dźwięki zespołu. Nastała chwila zadumy i uświadomienia sobie, że wszyscy mamy tego samego Ojca, który nas kocha i jemu powierzamy swoje życie. Po tym wszystkim wyprowadzono monstrancję, a zebrani z radością w sercu i na twarzy udali się do domu.