Piąta Niedziela Wielkanocna

1. Ks. Prałat Mieczysław powrócił już do domu. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie otaczali Go modlitwą i troską.
  2. Trwają prace renowacyjne posadzki kościoła. Na ten cel wpłynęły następujące ofiary: bezimienne 1 tys., 400 zł, 100 zł, bezimienna z ul. Rybnej 200 zł, of. państwa Zofii i Stanisława 200 zł i of. państwa Agnieszki i Marka Pawłowskich 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
  3. W środę rozpoczyna się nabożeństwo majowe w naszej parafii: w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.30.
  4. We czwartek I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja bractwa różańcowego. Adoracja do godz. 21.00. w tym czasie spowiedź.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.45. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Władze naszego miasta zapraszają na miejskie obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego. Z okazji w dolnej sali kościoła Wniebowzięcia NMP ( na Woli) o godz. 19.00 odbędzie się koncert Marka Balata.
  7. W piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00, a adorację Najświętszego Sakramentu od 16.do 16.30 poprowadzi Kościół Domowy.
  8. W sobotę I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz o godz. 18.00.
  9. Dzisiaj zapraszamy dzieci klas III z rodzicami na spotkanie przygotowujące do I komunii św.
  10. Dzisiaj również niedzielę o godz. 18.00 w Sali chóru, walne zebranie członków Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Sakralnej.
  11. Obchody święta 34 Pułku Piechoty dnia 5 maja w kościele Św. Antoniego. Msza św. o godz. 11.30.
  12. Od 31 maja do 2 czerwca w Pratulinie organizowane jest Jerycho Młodych – nasz diecezjalny festiwal dla młodzieży. Zachęcamy młodych do zapisów i wspólny wyjazd z naszej parafii na to wydarzenie. Potrzebne informacje można uzyskać na stronie internetowej, Facebooku i u ks. Grzegorza. W ramach przygotowania do Jerycha Młodych zapraszamy młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Światła DZISIAJ na godz. 19.00
  13. Następna niedziela to I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja, procesja Eucharystyczna i zmianka różańcowa.
  14. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczynają się katechezy dla rodziców i rodziców chrzestnych. W naszej diecezji mają one charakter obowiązkowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pełnić te zaszczytne funkcje.
  15. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy gościć ks. Waldemara Pawelca, który od ponad 20 lat pełni posługę na Ukrainie. Podzieli się swoim doświadczeniem pracy misyjnej w tym kraju. Ofiary, które złożymy do puszek będą naszym wsparciem w Jego posłudze.
  16. 12 maja organizowana jest pielgrzymka rodzin do Parczewa. Z naszej parafii będzie organizowany wyjazd autokarowy na to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli MB do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
  17. W kolejną sobotę 18 maja pod przewodnictwem bpa Kazimierza w naszym sanktuarium obędzie się I diecezjalny zjazd Ruchu Szensztackiego naszej diecezji. Wszystkich, którzy chcieliby poznać założenia tego ruchu i włączyć się w to piękne dzieło serdecznie zapraszamy.
  18. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Katolickiego Echa.
  19. Z naszej parafii do wieczności odeszli Śp. Mieczysława Korczak i Łukasz Kowalski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.