“Przystanek Biała” w parafii NNMP (fotorelacja)

„”Przystanek Biała” w parafii NNMP (fotorelacja)

22 stycznia 2016 r. w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej odbyło się kolejne głośne spotkanie z cyklu Światowe Dni Młodzieży przystanek Biała. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 19.00, gdzie po krótkim wstępie Ks. Leszka Mućki – koordynatora ŚDM, wszystkich zebranych powitał proboszcz tutejszej parafii Ks. Marian Daniluk. Następnie cała świątynia powstała z miejsc na znane brzmienia Hymnu ŚDM “Błogosławieni Miłosierni”.

Zebrani mogli również usłyszeć newsy ŚDM wygłoszone przez liderów rejonu Biała, w tym m.in. informacja o ostatnim spotkaniu wolontariuszy na którym pojawiło się około 160 osób oraz ich podział  na poszczególne sekcje: logistyczna, terenowa, muzyczna, teatralna, lingwistyczna, medyczna, taneczna, dowiedzieli się jak i gdzie zapisać się na wyjazd w lipcu do Krakowa, poznali również termin kolejnego z przystanków, który odbędzie się już 12 lutego oraz zapowiedź potężnego Misterium Męki Pańskiej, które będzie miało miejsce 20 marca.

Po wygłoszonych newsach ŚDM głos zabrał Ksiądz Zbigniew Nikoniuk proboszcz parafii Św. Nikity w Kostomłotach, który z zachwytem i zaciekawieniem młodzieży przeprowadził konferencję pt. “Młodzi obrońcy wiary”. Oczywiście nasze spotkanie nie mogło obejść się bez wspólnej adoracji- Ja, Ty, On- Jedno, gdzie po wspólnej modlitwie i śpiewach wielbiących Pana Boga udaliśmy się na pyszny poczęstunek. W spotkaniu uczestniczyło około 300 osób, którym dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejny przystanek już w lutym.