ŚDM – czwartek już za nami!

Rejon Biała Podlaska już od środy gości zagranicznych pielgrzymów z pięciu państw m.in. z Francji, Słowacji, Białorusi, Ukrainy i Rosji. 21-ego lipca w czwartek na gości z zagranicy czekał atrakcyjny dzień. Od porannych godzin każdy pielgrzym zjadł śniadanie w domach u rodzin, w których mieszkają na czas ŚDM w naszym rejonie. Następnie pielgrzymi udawali się do poszczególnych parafii na katechezy, po których nastąpiła praca w grupach i wspólna integracja. Tuż po katechezach wszyscy udali się na halę AWF gdzie odbyła się inauguracja ŚDM. Mogliśmy usłyszeć zespół ŚDM-band, gospelowe brzmienia “Power of Heaven”, katechezę “Znajdź pomysł na siebie” poprowadzoną przez Mirka Kirczuka, a całość spotkania zakończyły dźwięki zespołu Jazz Trio.

Po Inauguracji na hali AWF pielgrzymi oraz mieszkańcy rejonu udali się do punktów obiadowych, gdzie jedząc obiad wspólnie rozmawiali i poznawali się wzajemnie. Kolejnym punktem programu były Siedlce, gdzie odbyła się oficjalna gala otwarcia Światowych Dni Młodzieży. Ponad 30 krajów, którzy zjechali się do Diecezji Siedleckiej wspólnie chwaliło Pana Boga tańcem, śpiewem i modlitwą. Po wszystkim udaliśmy się do Białej Podlaskiej, gdzie pod parafiami na zagranicznych gości czekały rodziny. Czwartkowy dzień pełen emocji, a już w piątek kolejna dawka wrażeń.