Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii

Zapraszamy. Każdy mile widziany na spotkaniu w naszym sanktuarium, przygotowującym nas do Światowych Dni Młodzieży. Nie zmarnuj tej okazji. Będzie bardzo wiele atrakcji – nie będziesz żałował. Start 27 listopada 2015 r. od godz. 19:00, do godziny 21:30.

Zobacz również fotorelację z “Przystanku Biała” w parafii pw. św. Anny:

Kolejne spotkanie przygotowujące rejon bialski do Światowych Dni Młodzieży odbyło się 23 października w kościele św. Anny w Białej Podlaskiej. Organizatorami byli: parafia św. Anny i duszpasterstwo akademickie.

Na spotkanie przybyło ok. 300 młodych osób. Najpiękniejszy, ale równocześnie najmniejszy kościół w mieście wypełni się aż po brzegi. Najpierw rejonowi liderzy zapoznali zgromadzoną młodzież z najnowszymi informacjami dotyczącymi przygotowań diecezji i rejonu do ŚDM. Następnie duszpasterz akademicki, ks. Sławek Szypulski żywo, z humorem, ale jednocześnie z odpowiednią powagą wygłosił konferencję na temat modlitwy. Głównym punktem spotkania był „Różaniec pięciu stron świata”. Do naszego rejonu przyjedzie młodzież z pięciu krajów: Francji, Portugalii, Białorusi, Rosji i Słowacji, stąd każdą tajemnicę różańcową poprzedzało zaprezentowanie najważniejszego sanktuarium maryjnego z tych krajów. Także poszczególne dziesiątki różańca odmawialiśmy w różnych językach. Można było odrobinę poczuć urok modlitwy z Lourdes i Fatimy oraz wyobrazić sobie, jak będą wyglądały nasze spotkania i modlitwy w lipcu następnego roku, gdy przyjadą nasi goście ze wszystkich stron świata.

Przed błogosławieństwem wspólnie odmówiliśmy modlitwę w ramach nowenny przygotowującej do Światowych Dni Młodzieży. Po raz pierwszy oprawę muzyczną „Przystanku Biała” przygotował nowo utworzony zespół, który tymczasowo nazwaliśmy ŚDM BAND. Trzeba przyznać, że premiera wypadła znakomicie. Po spotkaniu w kościele na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Proboszcz parafii, ks. kan. Waldemar Izdebski oraz księża wikariusze Sławek i Grzegorz nie pozwolili, aby ktokolwiek odszedł głodny.

Kolejny „Przystanek Biała” odbędzie się 23 listopada w Parafii Chrystusa Miłosiernego. Do zobaczenia.